<< Previous Year Current Year: 2021-2022 Next Year >>
District Governor
 

District Governor

 
 
District Executives
 

District Governor Elect

 
 

District Governor Nominee

 
 

Lieutenant Governor

 
member Name Info ImgPaul Thomas
member photo
Lieutenant Governor
 
 

PDG Adviser

 
 

District Secretary

 
 

District Treasurer

 
 

Grants and Foundation

 
 

Immediate Past District Governor 2020 - 2021

 
member Name Info ImgRoger Paschal
member photo
Immediate Past District Governor 2020 - 2021
 
 
 

Ukraine Inter-Country Committee (ICC)

 
member Name Info ImgJim Aneff
member photo
Ukraine Inter-Country Committee (ICC)
 
 
 

Lieutenant Governor - South

 
member Name Info ImgPierce LoPachin
member photo
Lieutenant Governor - South
 
 
 

Finance Committee Chair 2021-24

 
member Name Info ImgSharron Miles
member photo
Finance Committee Chair 2021-24
 
 
 
District Officers and Directors
 

Director of Rotary Foundation

 
 

Director of Member Services

 
member Name Info ImgLarry Petrash
member photo
Director of Member Services
 
 
 

Director of Public Image

 

Director of District Training

 
 

District Foresight Chair

 
member Name Info ImgRoss Paterson
member photo
District Foresight Chair
 
 
 

Four Way Speech Contest

 
member Name Info ImgLori Glovier
member photo
Four Way Speech Contest
 
 
 

Director of Youth Services

 
member Name Info ImgJim Giffin
member photo
Director of Youth Services
 
 

Committees

 
 

Grants District

 
 

Grants Global

 
 

Major Gifts Co-Chair

 
 

District Foundation Annual Funds Co-Chair

 
member Name Info ImgJanice Kane
member photo
District Foundation Annual Funds Co-Chair
 
 

Committees

 
 

Polio Plus Chair

 
 

District Foundation Annual Funds Co-Chair

 
member Name Info ImgJeani Secord
member photo
District Foundation Annual Funds Co-Chair
 
 
 

District Foundation Endowment Co-Chair

 
member Name Info ImgSally Hopper
member photo
District Foundation Endowment Co-Chair
 
 
 

Major Gifts Chair

 
 

Rotary World Peace Fellowships Sub-Committee

 
member Name Info ImgJim C Quick
member photo
Rotary World Peace Fellowships Sub-Committee
 
 

Committees

 
 

Grants Scholarship

 
 

District Foundation Endowment Chair

 
member Name Info ImgDon Mebus
member photo
District Foundation Endowment Chair
 
 
 

Blood Vampire

 
 

District Newsletter

 
 

District Events

 
 

District Website

 
 

Historian District & Club Co-Chair

 
member Name Info ImgEllen Kurtzman
member photo
Historian District & Club Co-Chair
 
 
 

Historian District & Club Co-Chair

 
member Name Info ImgSylvia Mahoney
member photo
Historian District & Club Co-Chair
 
 
 

Sponsorship's Adviser Chair

 
member photo
Sponsorship's Adviser Chair
 
 
 

Speakers Bureau & District YouTube Channel

 
 

Video Conferencing tools - Zoom

 
member Name Info ImgCarlo Capua
member photo
Video Conferencing tools - Zoom
 
 
 
Assistant/Area Governors
 

AG Area 4 Mansfield, Mansfield Sunrise & Kennedale

 
member Name Info ImgRuss Schultz
member photo
AG Area 4 Mansfield, Mansfield Sunrise & Kennedale
 
 
 

AG Area 5 Burleson, Burleson Mid Day & Cleburne

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 5 Burleson, Burleson Mid Day & Cleburne
 
 
 

AG Area 6 FTW East, South & Southwest

 
member Name Info ImgJessica Mang
member photo
AG Area 6 FTW East, South & Southwest
 
 
 

AG Area 7 FTW Downtown, Stockyards. Western

 
 

AG Area 8 Azle, EMS, FTW Int'l

 
member Name Info ImgDave Hinshaw
member photo
AG Area 8 Azle, EMS, FTW Int'l
 
 
 

AG Area 9 Aledo, Mineral Wells, Weatherford

 
member Name Info ImgJoe Wilkinson
member photo
AG Area 9 Aledo, Mineral Wells, Weatherford
 
 
 

AG Area 10 HEB, Grapevine, Mid Cities

 
member Name Info ImgBill Schultz
member photo
AG Area 10 HEB, Grapevine, Mid Cities
 
 
 

AG Area 11 Wichita Falls Clubs

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 11 Wichita Falls Clubs
 
 
 

AG Area 12 - Burkburnett & Iowa Park

 
member Name Info ImgPaula Petrash
member photo
AG Area 12 - Burkburnett & Iowa Park
 
 
 

AG Area 13 Colleyville, Southlake, Trophy Club

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 13 Colleyville, Southlake, Trophy Club
 
 
 

AG Area 14 Dublin, Granbury, Stephenville

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 14 Dublin, Granbury, Stephenville
 
 
 

AG Area 15 Hamlin, Haskell, Stamford

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 15 Hamlin, Haskell, Stamford
 
 
 

AG Area 16 380, Lake Ray Roberts & Little Elm

 
member Name Info ImgSina Tidwell
member photo
AG Area 16 380, Lake Ray Roberts & Little Elm
 
 
 

AG Area 17 Brownwood & Coleman

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 17 Brownwood & Coleman
 
 
 

AG Area 18 Crowell & Vernon

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 18 Crowell & Vernon
 
 
 

AG Area 19 Bowie & Decatur

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 19 Bowie & Decatur
 
 
 

AG Area 20 Breckenridge & Graham

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 20 Breckenridge & Graham
 
 
 

AG Area 21 Cisco & Eastland

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 21 Cisco & Eastland
 
 
 

AG Area 22 Gainesville & Nocona

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 22 Gainesville & Nocona
 
 
 

AG Area 23 Denton, Denton Evening, Denton Lake Cit

 
member Name Info ImgRandy Robinson
member photo
AG Area 23 Denton, Denton Evening, Denton Lake Cit
 
 
 

AG Area 24 Champions, Keller, Metroport

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 24 Champions, Keller, Metroport
 
 
 

AG Area 26 FM, Highland, Lewisville AM & Noon

 
member Name Info ImgRay Bowens
member photo
AG Area 26 FM, Highland, Lewisville AM & Noon
 
 
 

AG Area 27 Abilene Clubs

 
member Name Info ImgAG Search
member photo
AG Area 27 Abilene Clubs